Najobľúbenejším miestom v byte je určite vaša posteľ. Posteľ vám poskytuje priestor na oddych. Je to diskrétna zóna, hniezdo lásky a oáza, kde čerpáte energiu. Výber dobrej postele je potrebné starostlivo zvážiť.

Každý z nás má individuálne požiadavky, ktorú ovplyvňuje výška, váha a ďalšie. Aj preto sú postele dostupné v rôznych prevedeniach.

Aby ste si vytvorili príjemné miesto na odpočinok, musíte na to vopred myslieť. Spíte sami alebo vo dvojici? Kde by mala byť posteľ a na ktorej strane chcete spať? Trpíte fyzickými obmedzeniami, takže má vaša posteľ nízku vstupnú výšku? Postele samozrejme pozostávajú nielen z rámu, ale aj z lamelového roštu a matraca, ktoré tiež vyžadujú pozornosť. Ak je to možné, vždy sa rozhodnite pre väčšiu verziu, t. J. 100 namiesto 90 cm pre jednolôžko a 180 namiesto 160 cm pre manželskú posteľ. Vaše telo sa vám noc čo noc poďakuje. Majte na pamäti, že plocha na ležanie nemusí nevyhnutne zodpovedať vonkajším rozmerom; na rám postele je často ešte niekoľko centimetrov. Väčšina postelí má samozrejme štandardizovanú dĺžku 200 cm. Ale ak je ste dlhší – viac ako 1, 80 m by malo zvážiť kúpu dlhšieho modelu. Aby ste určili optimálnu dĺžku postele, zvyčajne pridáte k svojej výške najmenej 20 cm. Ak je posteľ príliš malá, bolesť chrbta a známky únavy sa časom prejavia. Postele sú zvyčajne vysoké 40 až 50 cm, ale aktuálne trendy presadzujú výšku až 60 cm.

Na rozdiel od dyhovaných postelí sú postele z masívu vyrobené výlučne z dreva. K dipozícii sú rôzne druhy dreva a môžu byť natreté, lakované, naolejované alebo prírodné.

Postele z bukového masívu si vás získajú atraktívnou štruktúrou, ktorá dokáže prekrásne ozvláštniť interiér spálne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *